JARNÍ PŘESPOLNÍ BĚH

JARNÍ PŘESPOLNÍ BĚH V LOUNECH – Memoriál Lucky Náprstkové ve spolupráci s městem Louny.
Úvod Tradici Jarního přespolního běhu v Lounech založil předseda atletického oddílu při TJ Lokomotiva Louny Josef Frolík v roce 1966. Jeho prvního ročníku v dnešních Masarykových sedech v Lounech se zúčastnilo 52 běžců. Běh se brzy stal oblíbenou prověrkou fyzické připravenosti na začátku jarní sezóny pro běžce z celého kraje i ostatních míst ČR. Kromě popularizace atletiky má od svého založení za úkol objevovat talentované běžce pro atletiku. Do Loun na tento přespolní běh tradičně přijížděli vynikající běžci v čele s reprezentanty ČR Václavem Mládkem, Karlem Cvičkem či v posledních letech Martinem Kučerou, Davidem Gerychem, Ivanou Sekyrovou či Květou Peckovou. V letech největší popularity přespolních běhů bylo na startu tohoto závodu až 250 startujících. Od roku 2003 je Jarní přespolní běh v kategorii dorostenek Memoriálem Lucky Náprstkové, talentované atletky našeho klubu, která tragicky zahynula při atletickém soustředění ve Vysokých Tatrách v lednu roku 2002. V této kategorii pořadatelé vyhlašují nejlepších pět závodnic, které jsou oceněny hodnotnými cenami, které věnují pořadatelé, město Louny a naši sponzoři.

______________________________________________________________________________________________________________________

LVII. ROČNÍK JARNÍ PŘESPOLNÍ BĚH V LOUNECH Memoriál Lucky Náprstkové Propozice Pořadatel : ASK ELNA POČERADY a sponzoři ve spolupráci s Městem Louny

Datum : neděle 5. 3. 2023 od 9.00hod.

Místo : LOUNY – park pod Dobroměřicemi u cyklistického stadionu

Přihlášky : na našich internetových stránkách v sekci registrace na on-line formuláři. Zasílají oddíly, kluby, firemní, školní a rodinné kolektivy i jednotlivci do 28.2.2023 , nebo na adresu : ASK Elna Počerady 17. listopadu 2066 440 01 LOUNY e-mail : askelna@gmail.comVýjimečně se lze přihlásit ještě 30min. před startem jednotlivých kategorií.

Závodní kancelář a šatny : na fotbalovém stadionu FK Louny, šatny v omezeném množství tamtéž. Závodníkům doporučujeme cenné věci uložit v závodní kanceláři. Pořadatel neručí za případné ztráty v šatnách.

Tratě : závodí se v nedalekém parku ve zvlněném terénu po lesních pěšinách. Použití atletických treter povoleno.

Lékařské prohlídky : za platnou lékařskou prohlídku ne starší jednoho roku, zodpovídá vysílací organizace (oddíl, klub, škola), za kterou závodník startuje.

Ceny : tři nejlepší závodníci v každé kategorii obdrží diplom a věcnou cenu od sponzorů tohoto závodu. V kategorii dorostenek Memoriálu Lucky Náprstkové a hlavním závodě mužů bude vyhodnoceno 5 respektive 6 nejlepších závodníků.

 Vyhlášení výsledků : bude provedeno ihned po skončení jednotlivých bloků a zpracování výsledků v prostoru startu.

Startovné do termínu přihlášek : přípravka a žactvo: 50,- Kč dorost a junioři : 70,- Kč muži a ženy: 100,- Kč

Startovné v den závodu : přípravka a žactvo: 100,- Kč dorost a junioři : 100,- Kč muži a ženy: 100,- Kč

Ubytování : pořadatel zajistí pokud bude nocleh závazně objednán nejpozději do 20.2.2023 Cena za lůžko a noc ve dvoulůžkovém pokoj činí 700,-Kč.

NA START Vás srdečně zvou :

ředitel závodu Radovan Šabata a hlavní rozhodčí Václav Krebs .

DSC_0252